Yapay Zeka Dünya Kupası Finalini Açıkladı !

dermankayseri

Er
Bonushood Fedaisi
Katılım
13 Ocak 2019
Mesajlar
30
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Gelişen teknoloji hayatımıza müdahale etmekle kalmadı bunun yanında hayatımızdaki bir çok alanlara da mucizevi etki yaratarak bizleri şaşırttı hala da şaşırtmaya devam ediyor. Robotların da bizlerle iç içe yaşadığını düşünüyor olmak pek garipsenecek bir davranış olmasa gerek. Yapay zekalardan tutun da insan görünümlü robotların bile aramızda gezdiğini biliyoruz. 2018 yılındayız ve bundan yüzyıllar önce yaşayan insanlar telefon, bilgisayar gibi şeylerin olacabileceğini tahmin bile edemezdi.

Tüm bunların yanında gelişen teknoloji tabikide spor'a da el atmış vaziyette. Rusya'da düzenlenen FIFA 2018 Dünya Kupası bir çoğumuz tarafından takip ediliyor ve izliyoruz. Final hakkında guruplar hakkında elbette tahminlerimiz var. Zaten turnuvayı heyecanlı kılan da bu değil midir? Peki sizlere şimdi yapay bir zekanın finalin adını bildiğini söylesem ne düşünürsünüz ? Evet yanlış duymadınız yapay bir zeka 2018 Dünya Kupası finalinin hangi takımlar arasında oynanacağını ve skorun ne olacağına kadar hepsini açıkladı. 2010 Dünya Kupası’nda Kahin Paul isimli bir ahtapot, dünya kupası sonuçlarını önüne konulan ülke bayrakları arasından tercih yaparak sonuçları doğru şekilde bilmişti. Ardından görevini Achilles isimli bir kediye devreden Paul, hayata gözlerini yumdu. Bu sene yine tahminleriyle bizleri şaşırtacak başka bir aktörümüz daha var. Ancak o bir canlı, hayvan ya da bitki değil. Tahmin edebileceğiniz üzere, o San Francisco merkezli bir teknoloji firmasının yazılımı. Bir yazılım sizce nasıl tahmin edebilir? Nasıl bu kadar kesin bir yargı ortaya atabilir? Yapay bir zeka nasıl olurda neye göre tahmin verebilir? Yapay zeka doğru sonuca bizleri ulaştırır mı? Gibi soruların tüm yanıtlarını sizlere anlatamaya çalışacağım.


işte Yapay Zeka Ve Başarısı

Unanimous A.I. isimli yapay zeka, ilk olarak 32 takımlı bir erkekler futbol turnuvasının sonucunu tahmin etmekte kullanıldı. Yapay zeka, bundan önce ise bir Super Bowl turnuvasının sonuçlarını kesin bir şekilde doğru bilmişti. Şirketin CEO’su ve kurucusu olan Louis Rosenberg, yaptığı açıklamada “Bu tahminler, insan bilgilerinin ve yapay zeka algoritmasının benzersiz bir kombinasyonunun kullanılmasıyla elde edebilir. Bu verilerin bir araya gelmesi insandan daha akıllı bir sistemin doğuşunu ve makinelerin kendi başlarına yaşayabilmelerini sağlar. Bir grup insanın Unanimous algoritmasını internet üzerinden bir araya getirerek sistematik şekilde ve kişisel bilgeliklerin, tecrübelerin, içgüdünün ve sezgilerin harmanlanmış bir bileşimi ile tahmin yürüttüğünü hayal edin” sözleriyle açıkladı.

d9689014fa625a50312f112b9b7298cea6494e4e.jpg
ALMANYA VE BREZİLYA FİNAL OYNAYACAK

Rapora göre, rakiplerini eleyerek finale çıkmaya hak kazanacak iki ülke Brezilya ve Almanya olacak.

Almanya çeyrek finalde İngiltere'yi, yarı finalde ise Portekiz'i turnuvanın dışında bırakacak.

Brezilya çeyrek finalde Belçika'yı, yarı finalde de Fransa'yı turnuvanın dışında bırakarak finale yükselecek.

KUPAYI BREZİLYA ALACAK

Finalden istediği skorla ayrılıp kupaya uzanacak ekip ise Brezilya olacak.

Yapay zekaya göre, Almanya ve Brezilya arasında oynanacak final mücadelesi 2-1'lik skorla bitecek.
 
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Üst