Grand Slam Nedir?

Hesitate

Onbaşı
Bonushood Fedaisi
Katılım
8 Ocak 2019
Mesajlar
65
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Grand Slam olarak bahsedilen turnuvalar arasında Avustralya Açık, Fransa Açık, Wimbledon Açık ve Amerika Açık yer alıyor. Grand Slam heyecanı Avustralya Açık ile başlıyor. Final olarak ise Amerika Açık'la kapanıyor.


Avustralya Açık


Avustralya Açık az önce bahsettiğimiz gibi Grand Slam'in açılış turnuvasıdır. 1905'den beri gerçekleşiyor. 1987'den beri ise Melbourne Park'ta düzenleniyor. Avustralya Açık bu yıl 107.kez organize edilecek.


Fransa Açık

Fransa Açık bahsettiğimiz gibi sezonun ikinci Grand Slam turnuvası. Diğer adıyla ise Roland Garros. Mayıs önu ve haziran başındaki haftalar arasında düzenlenen Roland Garros'da İspanyol tenisçi Rafael Nadal'ın başarısı tartışılmaz. Roland Garros, toprak piste sahip olduğu için önemli bi fark oluşturuyor. 2017'de Serena Williams ve Roger Federer gibi isimler yer almamıştı.

Wimbledon
Tarihteki bulunan en eski turnuva olan Wimbledon 1877'den beri düzenleniyor. Çoğu kişi tarafından en prestijli Grand Slam turnuvası olarak kabul ediliyor. İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenleniyor. Her yıl haziran sonunda başlayıp temmuz sonunda sona eriyor. Çim zeminde oynanması, oturma düzeni ve özel radyo yayını gibi özenli ve kendine has bir turnuva olmasıyla biliniyor.


Amerika Açık
Amerika Açık bahsettiğimiz gibi Grand Slam turnuvalarının en sonuncusudur. Ağustos ayının sonu ile Eylül ayının başında düzenleniyor. 1881'den beri New York'ta gerçekleşen turnuvadaki maçlar sert zeminli kortlarda oynanıyor.
 
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Üst